Endüstride veya çok katlı yapılarda havalandırma sistemi, mekanın içindeki kirlenmiş havanın, temiz hava ile değiştirilmesi amacı ile havalandırma kanalları, fan, salayongoz fanı, hava perdesi, menfez gibi ekipmanlarla ısıtılmış halde veya ısıtılmadan dışarıya atılması ve mekana temiz, hava havanın verilmesi amacı ile uygulanan sistemlerdir.

Hastane, avm, fabrika, sinema, kongre salonu, restaurant, otel gibi insanların bulunduğu tesis ve binaların için havalandırma sistemleri özel olarak projelendirilir. Mühendis kadromuzun mekana özel olarak dizayn edeceği proje sonrasında “kalite ve sağlamlık güvenceli” ürünlerimizin profesyonel ekibimizde montajı sonrasında sistem çalıştırılır.

Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak kapalı olan her ortamda kullanılan havalandırma sistemleri, belli başlı kullanım alanlarına sahiptir. Havalandırma sistemlerinin kullanım alanları, sektörden sektöre değişirken, genel anlamda endüstriyel ortamlarda, kimyasal üretimin gerçekleştiği ortamlar ve daha birçok ortamda mutlaka kullanılmaktadır. Öte yandan havalandırma sistemlerinin, evimizde bile kullanıldığını görebilmek mümkündür. Aspiratör, havalandırma sistemlerinin evde kullanıldığına dair en önemli örnektir. Tuvaletler ve banyolar da, yine havalandırma sistemlerinin ev üzerinde kullanılan örnekleri olarak bilinmektedir. Mobilya üretimi, otomotiv sektörü, ağır sanayiler, mermer üretimi ve daha birçok alanda, havalandırma sistemleri mümkün mertebe kullanılmaktadır.